879 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (28/29.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 879 прекршоци. Министерството за внатрепни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид 19

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста