761 прекршок на мерката за задолжително носење лична заштита на лице

Во текот на изминатото деноноќие (30/31.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистриран е 761 прекршок.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста