608 прекршоци на мерката за задолжително носење маски

Во текот на изминатото деноноќие (08/09.10.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 608 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста