563 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.12.2020) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 563 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Ковид-19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста