492 прекршоци на мерката за задолжително носење маски

Во текот на изминатото деноноќие (11/12.09.2020) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 492 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Advertisements