467 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (02/03.02.2021 година) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 467 прекршоци…

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста