Во текот на изминатото деноноќие (03/04.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 439 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

Advertisements

Поврзани вести