412 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (17/18.01.2021) на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 412 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со ковид-19.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста