ОВЕН

Не сте подготвени да правите промени. Сакате да пробате да одржите добра ситуација на моменталната работа. Пред вас е фаза во која ќе сакате помирување со поранешниот партнер. Проблеми со урогениталниот тракт.

БИК

Очекувајте нова шанса за работа. Подготвени сте максимално да се посветите на своите амбиции. Имате впечаток дека љубовното поле ви е променливо и не сте задоволни од односот со партнерот. Имунитетот ви е ослабен.

БЛИЗНАЦИ

Не сте заинтересирани за работна понуда која стигнува до вас денеска. Подготвени сте да се посветите на поголеми цели. Ве очекуваат големи пресврти кога е во прашање полето љубов. Ќе бидете изненадени. Тахикардија е можна.

РАК

Не е поволен момент за промена на работата затоа што може да се покаете после погрешна одлука. Можно е да сте збунети и на љубовното поле да имате некои мали потешкории. Градниот кош е чувствителен.

ЛАВ

Очекувајте поволен ден за решавање на работни несогласувања од минатото. Не сте расположени за комуникација со саканата личност, се повлекувате и на некој начин станувате молчеливи. Синусите ви се чувствителни.

ДЕВИЦА

Осцилациите на работното поле многу ве оптоваруваат во следниот период. Не сакате работа под притисок. Не знаете како да се поставите во комуникацијата со личноста која ви значи. Зголемен апетит.

ВАГА

Во текот на денешниот ден ќе успеете да остварите мало поместување. Ќе бидете задоволни од ситуацијата. Сте одлучиле дека сакате да ја прекинете врската во следниот период. Покачен крвен притисок.

ШКОРПИЈА

Ве очекува поволен ден. Работните планови ви се одвиваат онака како што се надевале и очекувале. Време е сами со себе да ги дефинирате љубовните цели. Бидете искрени и кон себе, и кон партнерот. Несоница.

СТРЕЛЕЦ

Не сте заинтересирани за работни преписки и караници. Сметате дека работите може да се решат по мирен пат. Партнерот ви покажува незадоволство со кое овој пат и не умеете да се изборите. Нервна напнатост.

ЈАРЕЦ

Имате идеи и се трудите да ја покажете својата креативност за да ве прифати работното опкружување. Многу брзо менувате мислење околу симпатијата, и одеднаш доаѓа до нагло заладување. Имате многу енергија во себе.

ВОДОЛИЈА

Подготвени сте да дадете се од себе за на работното поле успеете да остварите подобрување. Барате партнер на кој ќе му ги покажете вистинските чувства и кој ќе биде подготвен да ја прифати вашата вистинска природа. Избегнувајте алкохол.

РИБИ

Ве очекуваат промени во односите со соработниците. Можно е да не ви е лесно да остварите хармонија. Потрудете се повеќе да му верувате на партнерот отколку на гласините кои ги слушате за него. Потребно ви е повеќе сон.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста