НАЈНОВИ ВЕСТИ

340 санкционирани возачи во Скопје, од кои 130 за пречекорена брзина

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (04.10.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 340 санкции, меѓу кои возење без возачка дозвола 30 лица, пречекорување на дозволената брзина на движење 130 прекршоци, технички неисправни и нерегистрирани возила 31, 35 санкционирани мотоциклисти, 24 мерки за непрописно паркирање, а изречени се 25 казни за неносење на заштитна маска. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста