НАЈНОВИ ВЕСТИ

Даниловски до здравствените власти:Дали сте,бре, нормални? зошто тактизирате за набавка на „Паксловид“?

Даниловски до здравствените власти:Дали сте,бре, нормални? зошто тактизирате за набавка на „Паксловид“?

Се чека да дојде посилен “Ковид-19” бран па потоа ќе се набавува лекот „Паксловид“. Здравствените власти “мува не ги лази” да го набават лекот кој ... Прочитај повеќе

Хероин, кокаин, алкохол, комар, телефони – во затворот Идризово царува развиена шема на криминал

Хероин, кокаин, алкохол, комар, телефони – во затворот Идризово царува развиена шема на криминал

Хероин, кокаин, секаков вид на алкохол, комар, затворот Идризово тоне во криминал, а профитираат и вработените, но и моќните затвореници, тврдат извори за Алфа. Како ... Прочитај повеќе

Премиерот ќе чека на министерот: Ковачевски не знае, Кренар Лога ќе одлучи дали законот за амнестија ќе оди со европско знаменце во Собрание

Премиерот ќе чека на министерот: Ковачевски не знае, Кренар Лога ќе одлучи дали законот за амнестија ќе оди со европско знаменце во Собрание

Се поизвесно е дека власта повторно ќе си го искористи европското знаменце. Сега најверојатно дебатата со опозицијата ќе се избегне и за предлог законот за ... Прочитај повеќе

ССМ: Газдите и натаму си играат мајтап со работниците – најмногу прекршени работнички права за неисплатени плати и придонеси

ССМ: Газдите и натаму си играат мајтап со работниците – најмногу прекршени работнички права за неисплатени плати и придонеси

Близу 300 газди на компании само годинава се обиделе да го изиграат законот за работни односи, и да не им исплатат плати на работниците, алармраат ... Прочитај повеќе

Повторно одложени рочиштето за адвокатот Тони Менкиновски за поставувањето на знамето со сонцето од Кутлеш

Повторно одложени рочиштето за адвокатот Тони Менкиновски за поставувањето на знамето со сонцето од Кутлеш

Повторно одложен судскиот процес против адвокатот Тони Менкиноски кој се најде на обвинителна клупа затоа што за време на христијанскиот празник Водици го постави 40 метарското знаме ... Прочитај повеќе