НАЈНОВИ ВЕСТИ

Власта се пофали дека се проширува листата на производи со „гарантирана цена“, опозицијата смета дека тоа е погрешна економска политика

Власта се пофали дека се проширува листата на производи со „гарантирана цена“, опозицијата смета дека тоа е погрешна економска политика

Безалкохолните пијалаци, газираната и негазираната вода и пивото од сега ќе се продаваат поевтино за 10%. Покрај ова, согласно владината одлука, се намалува и профитната ... Прочитај повеќе

Измените на кривичниот законик може да ги натераат европските партнери да и предсудат вето на Mакедонија

Измените на кривичниот законик може да ги натераат европските партнери да и предсудат вето на Mакедонија

И да ги внесеме бугарите во Уставот,тоа што Македонија е до врат заглавена во криминал и корупција ќе не остави повторно пред портите на Унијата, ... Прочитај повеќе

Опозицијата ќе ја блокира амнестијата: Власта по скратена постапка сака да ослободи криминалци на кои им го ветиле тоа

Опозицијата ќе ја блокира амнестијата: Власта по скратена постапка сака да ослободи криминалци на кои им го ветиле тоа

Власта по скратена постапка го праќа законот за амнестија во Собранието, што значи дека некаде сеум дена може да биде пленарна седница. Според лидерот на ... Прочитај повеќе

Научно – фантастичен е патот да се дознае кој ги напиша спорните одредби во КЗ што експресно минаа во Собрание?

Научно – фантастичен е патот да се дознае кој ги напиша спорните одредби во КЗ што експресно минаа во Собрание?

Министерството за правда уште ги крие членовите на работната група која ги пишувала измените во Кривичниот законик кои на брза лента го поминаа собранискиот филтер. ... Прочитај повеќе

СДСМ наликува на брод што тоне – очајнички статус на пратеник го извади на површина незадоволството на членството

СДСМ наликува на брод што тоне – очајнички статус на пратеник го извади на површина незадоволството на членството

Врие во СДСМ. Разочарувањата и незадоволството во владејачката партија од актуелното раководство излегоа на површина. Пратеникот Мартин Костовски со очајнички статус го повика членството на ... Прочитај повеќе