Земјоделците немаат производство, ама немаат ни субвенции, месец дена чекаат одговор од Влада

Земјоделците немаат производство, ама немаат ни субвенции, месец дена чекаат одговор од Влада

Временските услови ја десеткуваа модрата слива во Делчевско. Гоинава откупната цена е добра, ама родот го нема во овоштарниците. За 80%, е помалку од лани. ... Прочитај повеќе

Се повеќе се потврдуваат информациите за раскол и разединетост во владејачката СДСМ

Се повеќе се потврдуваат информациите за раскол и разединетост во владејачката СДСМ

Раздор во власта по прашањето за аменстија. Последен сигнал дека во владата нема кохезија и оти министрите не се единствени како што сакаат да претстават ... Прочитај повеќе

Хаос во Собранието : Маричиќ и испратил бакнеж на пратеничката Стојаноска, вицепремиерот негира

Хаос во Собранието : Маричиќ и испратил бакнеж на пратеничката Стојаноска, вицепремиерот негира

Бакнеж од далечина ги разгоре страстите во Собранието . Додека пратеничката Дафина Стојаноска имаше процедурално обраќање на седницата за пратенички прашања , забележала дека вицепремиерот ... Прочитај повеќе

Судската администрација на протест

Судската администрација на протест

По утринската блокада на главниот град, министерот за правда ги прими синдикатите на правосудната администрација. Претставувани од УПОЗ, на средбата со Кренер Лога, тие побараа ... Прочитај повеќе

Лога го брани законот за амнестија – фунционери нема да бидат опфатени, но не кажа дали осудените во „Монструм“ ќе бидат слободни

Лога го брани законот за амнестија – фунционери нема да бидат опфатени, но не кажа дали осудените во „Монструм“ ќе бидат слободни

Затворениците ќе мора да го почекаат министерот Кренар Лога да се врати од службено патување, за да излезат на слобода. Лога инсистира тој им образложи ... Прочитај повеќе