Мицкоски: Кога е правосудството во прашање луѓе го губат својот образ и човечкото достоинство

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ потсети како оваа влада предводена од СДСМ го започна својот мандат ... Прочитај повеќе

Мицкоски во ,,Заспиј ако можеш”: СДСМ ги бојадисуваа спомениците на народните херои, а гласаа во Струга за споменик дивоградба за косовски незнаен деец

Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во емисијата „Заспиј ако можеш“ посочи дека СДСМ како шарена револуција ги бојадисуваа спомениците за македонските дејци, а советниците ... Прочитај повеќе

Мицкоски за Алфа: СДСМ е декласирана, борбата на ДУИ е да ја намали победата на ВМРО- ДПМНЕ

ДУИ се бори да го ублажи поразот на СДСМ, тоа е сегашната амбиција на коалицијата на власт, вели лидерот на опозицијата во гостување на Алфа. ... Прочитај повеќе

Мицкоски: Потегот на ДУИ со оставки е големо ништо, маневар за дефокус од скандалите кои ги потопија

Единствена амбиција на власта е да нема предвремени парламентарни избори, поради тоа го гледаме се ова што го гледаме последниов период, смета претседателот на ВМРО- ... Прочитај повеќе

Алфа сторија за хуманитарната мизерија во некогашниот дом за деца „Ранка Миланович“

Алфа сторија за хуманитарната мизерија во некогашниот дом за деца „Ранка Миланович“

Спиеме заедно со стаорците. Без вода и без струја, а во зима и без греење. Сакаме децата да ги пуштиме на училиште чисти и испрани, ... Прочитај повеќе