„За или Против “ : Потребно е универзитетите да се финансиски независни

Гости во вечерашниот политичи магазин „ За или против “ на ТВ Алфа беа ректорот на УКЛО Игор Неделковски и Ректорот на УГД Штип Гоце ... Прочитај повеќе

Мицкоски од Кавадарци: Ковачевски договара задоцнета лидерска средба бидејќи уставните измени веќе патуваат кон Собрание

Мицкоски од Кавадарци: Ковачевски договара задоцнета лидерска средба бидејќи уставните измени веќе патуваат кон Собрание

Уставните измени веќе патуваат кон Собрание а на Димитар Ковачевски сега му текна да повика на  лидерска средба .  Овој потег на премиерот за Мицкоски ... Прочитај повеќе

Решението е или толпата да се врати во Србија или да заврши во косовски затвори, порача Курти

Приштина ќе ги сноси последиците за потезите кои што се спротивни на советите на САД –  Вашингтон со силна осуда кон Приштина , нападите мора ... Прочитај повеќе

Блинкен: Сега е време Шведска да влезе во НАТО и Турција да добие авиони Ф-16

„Сега е време“ Турција да ги отфрли своите приговори за влез на Шведска во НАТО, истакна американскиот државен секретар Ентони Блинкен на заедничката пресконференција со ... Прочитај повеќе

Министерот тврди дека на клиниката за онкологија засега има терапија

На онкологија сега има терапија и сите пациенти се покриени. Ние превентивно преземаме мерки, за да не доаѓаме во тешки ситуации да нема лек, изјави ... Прочитај повеќе