ВМРО-ДПМНЕ бара договорот за Бехтел и Енка да го добијат на рака, власта сака само да го презентира

ВМРО-ДПМНЕ бара договорот за Бехтел и Енка да го добијат на рака, власта сака само да го презентира

Договорот вреден засега, 1.3 милијарди евра пратениците со безбедносен сертификат во Собранието ќе го чујат од претставниците на владата, но нема да имаат можност да ... Прочитај повеќе

Мицкоски: Последни подготовки пред поаѓањето на терен- со народот до промени и заедничка иднина за сите 

Последни подготовки пред поаѓањето на терен. Со народот до промени и заедничка иднина за сите, најави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Инаку, во наредниот ... Прочитај повеќе

Собир пред Собранието за настаните од 27 април – група граѓани побараа слобода за осудените

Собир пред Собранието за настаните од 27 април – група граѓани побараа слобода за осудените

Со собир пред Собранието на Македонија, група граѓани побараа слобода и правда за обвинетите за упадот во Собранието на 27 април 2017 година. Денеска се ... Прочитај повеќе

Одложена седницата на Судскиот Совет – и денес жолчна расправа на висок тон

Одложена седницата на Судскиот Совет – и денес жолчна расправа на висок тон

Нетрпеливост, кавга, жолчна расправа во судскиот совет и  и денеска ама зад затворени врати. Повторно обвинувања, тврдења за закани, притисоци и влијанија врз членовите на ... Прочитај повеќе

Стојаноски до Груби: Ти прв ќе завршиш во затвор, жестока дебата на пратеничките прашања за автопатските коридори

Стојаноски до Груби: Ти прв ќе завршиш во затвор, жестока дебата на пратеничките прашања за автопатските коридори

Зошто договорот со „Бехтел и Енка“ се крие од очите на јавноста, дали Македонија ќе плати пенали од 53 милиони евра, и дали некој ќе ... Прочитај повеќе