Како дојде така и си замина, Дамева два пати предизвика лавина реакции

Како дојде така и си замина, Дамева два пати предизвика лавина реакции

Политика, а не право е причината за хаосот во Судскиот, па и во Обвинителскиот совет.  главните челници на правосудството дозволија целата држава да биде зачудена ... Прочитај повеќе

Променливи ставови на Пендаровски: Денес му пречи одсносот на Бугарија, утре не му пречи и така повеќе пати

Променливи ставови на Пендаровски: Денес му пречи одсносот на Бугарија, утре не му пречи и така повеќе пати

Денеска едно, утре друго. Ставовите на претседателот на Македонија во однос на Бугарија постојано се менуваат. Првин говореше дека барањето Бугарите да влезат во Уставот ... Прочитај повеќе

Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Парите што ќе ги добијам ќе ги донирам во РК и ФК Вардар

Борко ќе го тужи МОК во Лозана: Парите што ќе ги добијам ќе ги донирам во РК и ФК Вардар

Борко Ристовски ќе го тужи Македонскиот Олимписки Комитет во Лозана, парите кои би ги добил ќе ги донира во фудбалскиот и ракометниот клуб Вардар. Суспензијата ... Прочитај повеќе

Mицкоски: 120 милиони евра легнаа на сметката на „Бехтел и Енка“, а работите не се почнати

Првата исплата кон „ Бехтел и Енка“ е направена пред два дена . Иако не е фрлена ниту една лопата , од државната каса  веќе ... Прочитај повеќе

За функционерите 78% повисоки плати, а за граѓаните скренирани сметки – 11.612 работници само во март останале без плата, откри УЈП

За функционерите 78% повисоки плати, а за граѓаните скренирани сметки – 11.612 работници само во март останале без плата, откри УЈП

Газди оставиле нешто повеќе од 44.000 работници без плати за февруари и март – на работодавачите им се заканува блокирање на сметките, зашто не го ... Прочитај повеќе