Андонов: И покрај лошата финансиска состојба на Општина Василево, за една година инвестиравме над 50 милиони денари за асфалтирање на улици и патишта

Денес во Општина Василево се вршеше увид на градежните работи каде што на покана на градоначалникот Славе Андонов присуствуваше и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, професор д-р ... Прочитај повеќе

Неподвижна жена со операција на главата одбиена за туѓа нега – Не била на партиски список?!

Неподвижна жена со операција на главата одбиена за туѓа нега – Не била на партиски список?!

Четири месеци оваа жена е врзана за кревет откако во очи Нова година преживеала тешка операција со вадење на вода од главата. Оттогаш таа секој ... Прочитај повеќе

Трет викенд иста слика: Километарски колони за влез во Грција

Некои немаат ни за првомајска скара, но некои имаат и за продолжен викенд. Трета сабота по ред на граничниот премин Богородица има километраски колони и ... Прочитај повеќе

„Работниците се државата“ – Синдикатите најавуваат протести за први мај

„Работниците се државата“ – Синдикатите најавуваат протести за први мај

Масовни протести на 1 мај. Синдикатите го креваат гласот. Велат дека никогаш не било полошо, инфлацијата им ги јаде платите, а државата им ги крати ... Прочитај повеќе

ВО ФОКУС: Договорот со Бугарија е катастрофален, Пендаровски направи штета со изјавата за потеклото на Гоце Делчев

ВО ФОКУС: Договорот со Бугарија е катастрофален, Пендаровски направи штета со изјавата за потеклото на Гоце Делчев

Договорот со Бугарија е катастрофален и е на штета на Македонија, согласни се гостите во вечерашното гостување во емисијата „Во Фокус“ . Изјавата на Пендаровски ... Прочитај повеќе