„ОВА Е МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ“ – ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓаните, овој викенд посета на над 100 населени места

„ОВА Е МАКЕДОНИЈА ЗА СИТЕ“ – ВМРО-ДПМНЕ на средби со граѓаните, овој викенд посета на над 100 населени места

„Ова е Македонија за сите“ – под ова мото ВМРО-ДПМНЕ излегува на терен. Од партијата велат дека целта е да го обединат народот и да ... Прочитај повеќе

Мисајловски: Оваа Македонија е на сите луѓе, тука сме да ги слушнеме граѓаните и да одговориме на сите прашања

Македонија за сите! Ова е Македонија на надеж, сон, копнеж и иднина. Ова е Македонија на заеднички патриотизам. ​Заедничка радост и среќа. ​Македонија на заеднички ... Прочитај повеќе

Владата си чекаше три години: На година до изборите, дури сега почнува за разговара за промена на изборниот модел

Владата си чекаше три години: На година до изборите, дури сега почнува за разговара за промена на изборниот модел

Се чекаше цели три години, за на помалку од година до изборите, власта да реши воопшто да разговара за изборни реформи. За таа цел формирана ... Прочитај повеќе

Николоски од прилепско: Криминалот отиде до врв – Македонија со СДС и ДУИ е единствена во светот каде не се градат автопати, а се плаќа за тоа што не е изградено

Николоски од прилепско: Криминалот отиде до врв – Македонија со СДС и ДУИ е единствена во светот каде не се градат автопати, а се плаќа за тоа што не е изградено

Тим предводен од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денес е во посета на населените места Големо и Мало Коњари и Беровци во прилепскиот регион во ... Прочитај повеќе

Муцунски: Продолжуваме да го поддржуваме спортот во Аеродром и на тој начин создаваме локални спортски херои

Муцунски: Продолжуваме да го поддржуваме спортот во Аеродром и на тој начин создаваме локални спортски херои

Во духот на спортот, натпреварувањето, дружењето и меѓусебното почитување, викендов во СЦ „Јане Сандански“ во Аеродром се одржува првиот меѓународниот карате турнир „Олимпик Опен“. На ... Прочитај повеќе