НАЈНОВИ ВЕСТИ

Ковачевски ветува учебници следната, нема одговорност за дебаклот во оваа учебна година

Ковачевски ветува учебници следната, нема одговорност за дебаклот во оваа учебна година

Учебната година ќе заврши така како што и почна – без учебници. Тендери, фирми, комплицирани постапки, грешки во лекциите и што уште не.. Откако на ... Прочитај повеќе

Преспанското Езеро досега има загубено 53 милиони метри кубни вода, а државата без конкретен план за негово спасување ?! –

Преспанското Езеро досега има загубено 53 милиони метри кубни вода, а државата без конкретен план за негово спасување ?! –

     Преспанскиот езерски бисер, судејќи по се’, продолжува да ја „живее“ својата агонија со „живот на шкрги“. Според последните официјални пресметки на Министерството за животна ... Прочитај повеќе

Посен Велигден за одгледувачите на јагниња 

Посен Велигден за одгледувачите на јагниња 

Сточарството пред колапс. Надежта дека католичкиот Велигден ќе ги спаси од пропаст, им падна во вода. Моменталната откупна цена од 180 до 190ден. за килограм ... Прочитај повеќе

Клековски: Претседателските да се одржат заедно со парламентарните избори, во спротивно губи Mакедонија

Клековски: Претседателските да се одржат заедно со парламентарните избори, во спротивно губи Mакедонија

Има ли Македонија потреба од предвремени парламентарни избори? Треба ли ако нема предвремени, претседателските и парламентарните да се одржат во ист ден? Опозицијата ги бара, ... Прочитај повеќе

Николоски: И фрламе ракавица на Власта за предвремени избори на 11-ти јуни

Николоски: И фрламе ракавица на Власта за предвремени избори на 11-ти јуни

11-ти јуни, предвремени избори без техничка Влада. ВМРО-ДПМНЕ со конкретен датум и конкретна понуда до коалицијата на ДУИ и СДСМ. Потпретседателот на опозициската партија, Александар ... Прочитај повеќе