Обвинителството отвори предмет за надзорот врз коридорите 8 и 10д

Обвинителството отвори предмет за надзорот врз коридорите 8 и 10д

Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција ќе ги истражува фирмите избрани за надзор на коридорите 8 и 10д. По низата скандали во јавноста за ... Прочитај повеќе

Премиерот пак на пазарање со камери: Си купи јајца и млеко ќе правел палачинки, револтирана жена му го расипа ПР-от

Премиерот пак на пазарање со камери: Си купи јајца и млеко ќе правел палачинки, револтирана жена му го расипа ПР-от

-Јас ќе бидам тука и ќе отидам и кај Сафко на тезга и кај комшиите, кажа Ковачевски по пазарењето. Премиерот отиде во маркет во своето ... Прочитај повеќе

Здружението на пензионери бира нов претседател – Им затвори врата на медиумите и на насобраното членство

Здружението на пензионери бира нов претседател – Им затвори врата на медиумите и на насобраното членство

Дрско кон новинарите и кон останатите од членството затоа што инсистираа на транспарентност – вака денеска се однесуваа од Здружението на пензионерите за време на ... Прочитај повеќе

Ковачевски спремен на се само да ги внесе Бугарите во Уставот

Ковачевски спремен на се само да ги внесе Бугарите во Уставот

Димитар Ковачевски е подготвен на се само за да ги внесе Бугарите во Уставот. Премиерот вели дека тоа е приоритет, но без конкретен коментар и ... Прочитај повеќе

Во Битола утре протест поради смртта на шестгодишната Јана

Во Битола утре протест поради смртта на шестгодишната Јана

„Сум водел многу заеднички битки со вас драги браќа и сестри битолчани, но, ова ми е најтешка – Напиша кумот на прерано починатата Јана од ... Прочитај повеќе