Земјотрес од 3 степени според Рихтер почувствуван во близина на Штип, стручњаците смируваат

Земјотрес од 3 степени според Рихтер почувствуван во близина на Штип, стручњаците смируваат

Нема потреба од паника. Штип се наоѓа во релативно стабилна зона, што  значи дека не е со тло за силни земјотреси, објаснува професорот Ѓорѓи Димов, ... Прочитај повеќе

„Правда за Јана“: Вечерва протести во Скопје и Битола – потресно сведоштво на кумот на Јана за Алфа

„Правда за Јана“: Вечерва протести во Скопје и Битола – потресно сведоштво на кумот на Јана за Алфа

      „Малата Јана повеќе ништо нема да ни ја врати. Нејзините родители, од нигде-никаде, засекогаш си останаа без својата ќеркичка, братчето без постарата сестричка, јас без ... Прочитај повеќе

Ковачевски е сигурен во уставните измени, ВМРО-ДПМНЕ му порача да ги стави на маса; Ван дер Белен: Уставните измени не треба да се драматизираат

Ковачевски е сигурен во уставните измени, ВМРО-ДПМНЕ му порача да ги стави на маса; Ван дер Белен: Уставните измени не треба да се драматизираат

Уставните измени нема да се одложат – премиерот Димитар Ковачевски самоуверено најавува дека со формирањето на експертските групи практично ќе се одбележи почетокот на целиот ... Прочитај повеќе

Петар Колев пак се жали за дискриминација- Македонија била држава колку два кварта во Софија и последен остаток на комунизмот

Петар Колев пак се жали за дискриминација- Македонија била држава колку два кварта во Софија и последен остаток на комунизмот

Македонија држава колку два софиски кварта, последен остаток од комунизмот - ова се зборови кои доаѓаат од Петар Колев. Основач и претседател на политичка партија, ... Прочитај повеќе

„Борис Трети“ со иста судбина како и „Ванчо Михајлов“, се чека потпис од министерот Лога

„Борис Трети“ со иста судбина како и „Ванчо Михајлов“, се чека потпис од министерот Лога

Потпис од министерот за правда го дели бугарскиот клуб во Охрид од ставање  клуч на врата. Кренар Лога уште ја чека документацијта и негативнито мислење од ... Прочитај повеќе