НАЈНОВИ ВЕСТИ

Николоски: Ставот на ВМРО-ДПМНЕ е јасен, цврст и непоколеблив, овој парламентарен состав нема мандат за уставни измени

„Нашиот став е јасен а тоа е дека сме против уставни измени, еве нека ги поднесат во Собрание и ќе видат како ќе поминат. Апсолутно ... Прочитај повеќе

Артан Груби се пофали на социјалните мрежи – Полицијата веќе е двојазична

Вицепремиерот Артан Груби на социјалните мрежи се пофали како згледаат полициските униформи и симболи испишани и на албански јазик. „Уште една успешно завршена мисија, како ... Прочитај повеќе

НИКОЛОСКИ ОТКРИВА КРИМИНАЛ: Фирма од кичевско ќе земе дури 2 милиони евра за косење трева и кастрење гранки

Во вечерашното гостување во емисијата на „ЗА или ПРОТИВ“ на телевизија Алфа, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, ексклузивно откри дека директорот на ЈП Државни патишта ... Прочитај повеќе

Кардиохирургијата во „Аџибадем Систина“ прерасна во водечки кардиохируршки Центар во регионот

Брза и точна дијагностика, најсовремен хируршки третман на срцеви заболувања, 24-часовен мониторинг, врвна интензивна нега под водство на докажаниот кардиохируршки тим во регионот. Кардиохирургијата во ... Прочитај повеќе

Приоритети на власта: Немало пари за учебници но има за автомобили, мебел, апетисани

Приоритети на власта: Немало пари за учебници но има за автомобили, мебел, апетисани

Власта нема пари за учебници, ама затоа има за нови автомобили, за скап мебел, за морски плодови и за златни чинии. Од опозицијата реагираат дека ... Прочитај повеќе