Закани по живот јавно се упатуваат кон децата на Мицкоски, надлежните молчат

Закани по живот јавно се упатуваат кон децата на Мицкоски, надлежните молчат

„Да бидеш мирен, доколку ти е мила фамилијата или ќе ги најдеш децата твои фрлени во некој ендек како кучиња“ - ова се дел од ... Прочитај повеќе

Ковачевски се сретна со Вучиќ и Брнабиќ – Соработката и односите Скопје – Белград на највисоко ниво

Ковачевски се сретна со Вучиќ и Брнабиќ – Соработката и односите Скопје – Белград на највисоко ниво

Силни пораки за заедништво и соработка меѓу Македонија и Србија беа испратени од Белград - по средбите на премиерот Димитар Ковачевски со српскиот претседател Александар ... Прочитај повеќе

Охрид ќе го добие првиот споменик на хуманизмот во светот

Охрид ќе го добие првиот споменик на хуманизмот во светот

Во словенскиот Ерусалим Охрид, ќе биде поставен првиот и единствен споменик на хуманизмот во светот. Охрид и наградата за хуманизам која  се доделува 16-та година ... Прочитај повеќе

По бурата крити Владата најавува ревидирање на коефициентите

По бурата крити Владата најавува ревидирање на коефициентите

По бумот од реакции во јавноста, Владата се преиспитува и размислува за намалување на коефициентот за пресметка на плата кај функционерите.  Од Владата за Алфа, ... Прочитај повеќе

За нас леб од 33 денари, а за министрите плата од 1.800 евра, реагираат работниците по луксузирањето на функционерите

За нас леб од 33 денари, а за министрите плата од 1.800 евра, реагираат работниците по луксузирањето на функционерите

Културните работници веќе шести ден бараат прием кај министерот за финансии Фатмир Бесими. Тие и денеска излегоа на улица со цел власта да го одобри ... Прочитај повеќе