Грците реагираат на најавата дека Македонија би можела да набави од турските безпилотни летала „Бајрактар“

Грците реагираат на најавата дека Македонија би можела да набави од турските безпилотни летала „Бајрактар“

Турските убиствени безпилотни летала „Бајрактар„ може да ги нарушат односите меѓу Скопје и Атина. Грчките медиуми објавуваат дека Македонија за свои потреби планирала да набави ... Прочитај повеќе

Муса Џафери: Артан Груби само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети

Муса Џафери: Артан Груби само се крие и се брани зад ликот на Али Ахмети

Продолжува расколот во ДУИ. Фракционерите не се откажуваат од своите барања и очигледно се решени да одат до крај. На партиска трибина во Кичево, на ... Прочитај повеќе

Спасовски и Демерџиев гарантираат мирно одбележување на роденденот на Гоце Делчев на 4-ти февруари во Скопје

Спасовски и Демерџиев гарантираат мирно одбележување на роденденот на Гоце Делчев на 4-ти февруари во Скопје

Македонската полиција ќе обезбедува -  прославата за роденденот на македонскиот великан Гоце Делчев, да  помине без инциденти и провокации. Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ... Прочитај повеќе

Ковачевски не си го одржа зборот, оризопроизводителите се закануваат со протест

Ковачевски не си го одржа зборот, оризопроизводителите се закануваат со протест

Во рок од три дена да се договори средба со Премиерот или министерот за земјоделство, во спротивно оризопроизводителите повторно излегуваат на протести и блокади на ... Прочитај повеќе

Приватните превозници ќе се вратат на уште поголеми блокади, ако следните денови не им се реши проблемот

Приватните превозници ќе се вратат на уште поголеми блокади, ако следните денови не им се реши проблемот

Трпението на приватните превозници полека но сигурно го достигнува крајот. Иако тие на повеќе наврати покажаа разбирање, подготвеност за соработка и желба преку дијалог да ... Прочитај повеќе