Трагедија во Св. Николе: Се обидел да ја убие девојката во која бил вљубен, а потоа се самоубил

Трагедија во Св. Николе: Се обидел да ја убие девојката во која бил вљубен, а потоа се самоубил

Поради невозвратена љубов пробал да ја убие, а потоа се самоубил. Крвава драма се случи утринава околу 7.50 во центарот на Свети Николе. Со пиштол ... Прочитај повеќе

Дневната шема најпопуларна: Кафулињата преполни а вечерва мнозинството скопјани дома

Дневната шема најпопуларна: Кафулињата преполни а вечерва мнозинството скопјани дома

Последниот ден од 22та ги наполни кафулињата низ Скопје. Можеби и релативно топлото време за овој период си го направи своето, па преполно беше и ... Прочитај повеќе

Новогодишен декор, бројни посетители – Тајмс Сквер блеска

Новогодишен декор, бројни посетители – Тајмс Сквер блеска

Снежниот бран кој ги зафати Соединетите американски држави минатата недела, не ги спречи странските и домашните туристи да го посетат најголемиот град во САД, Њујорк. ... Прочитај повеќе

Охрид прекрасен новогодишно, туристите ги наполнија приватните капацитети

Охрид прекрасен новогодишно, туристите ги наполнија приватните капацитети

Охрид како во бајка-под ѕвездено небо од илјадници светилки,градот ги живее послените часови од годинава, се’ е подготвено за најубавата ноќ.И додека сите броиме ситно, ... Прочитај повеќе

Енергетска криза и рекордна инфлација – 2022-ра на економски план

Енергетска криза и рекордна инфлација – 2022-ра на економски план

Лошо започна, а катастрофално заврши годината што изминува. Владата на новиот премиер Димитар Ковачевски дојде во најголемиот ек на енергетската криза, кога струјата енормно поскапе, ... Прочитај повеќе