Директорот на ЕСМ вети дека струја ќе имаме, а новата цена не била висока

И покрај загриженоста кај македонскиот граѓанин кој стравува дали со минимална плата од 18.000 денари ќе може да го издржи новото поскапување на струјата,според првиот ... Прочитај повеќе

Макрон најави дека е постигнат компромис за спорот Македонија – Бугарија, македонската влада потврди дека добиле предлог

Емануел Макрон пресече - Најдено е компромисно решение за спорот меѓу Македонија и Бугарија. Францускиот претседател на само неколку часа од истекот од претседавањето со ... Прочитај повеќе

Зеќири оди во куќен притвор

Зеќири оди во куќен притвор

Мухамед Зеќири по еден месец на Инфективната клиника заминува во домашен притвор. Апелација му го прифати барањето од болница да не се враќа во Шутка. ... Прочитај повеќе

Прилепчанец тврди дека неговиот 88-годишен татко во прилепската Болница бил оставен на милост и немилост

Прилепчанец тврди дека неговиот 88-годишен татко во прилепската Болница бил оставен на милост и немилост

Прилепчанецот Зоран Бунтески тврди дека поминале вистинска тридневна голгота околу хоспитализацијата и негрижата за неговиот 88-годишен татко во прилепската Болница. „Татко ми не ја добиваше ... Прочитај повеќе

Жителите на Лозово ги пријавија штетите од невремето, но немаат надеж дека ќе ги видат парите

Жителите на Лозово ги пријавија штетите од невремето, но немаат надеж дека ќе ги видат парите

Над 270 барања за утврдување на штети од минатомесечното невреме, се пристигнати до двете  комисии, формирани од страна на Општина Лозово. 200 од нив се ... Прочитај повеќе