Парното поскапува за 14 проценти а во моментот не се размислува БЕГ да работи на мазут

Парното поскапува за 14 проценти а во моментот не се размислува БЕГ да работи на мазут

Од утре повисоки сметки и за парното греење. Регулаторната комисија одлучи да ја зголеми цената на парното за 14%. Одлуката доаѓа откако енергетските компании доставија ... Прочитај повеќе

Ценовните шокови ја проголтаа новогодишната еуфорија

Ценовните шокови ја проголтаа новогодишната еуфорија

Се ситнат часовите од 2021! Граѓаните ги прават последните подготовки за стартот на Новата година. Вака изгледа градот точно напладне..сообраќаен метеж, полни улици и кафулиња.. ... Прочитај повеќе

Мијалков е на слобода, Рашковски со гаранција – дома, Камчев останува зад решетки

Мијалков е на слобода, Рашковски со гаранција – дома, Камчев останува зад решетки

Еден лист хартија, т.н. службена белешка на АНБ го однесе македонскиот бизисмен Јордан Камчев во притвор и таму е веќе десет месеци. Покрај алармите од ... Прочитај повеќе

Прво им даде пари, па сега им ги бара назад: Вака државата им „помогна“ на компаниите

Прво им даде пари, па сега им ги бара назад: Вака државата им „помогна“ на компаниите

Сред пандемија, државата ги бара назад парите кои како финансиската помош им ги даде на компаниите за исплата на минимални плати. Ваквата одлука силно ја ... Прочитај повеќе

Иселениците го преплавија Тетово – градот во хаос

Иселениците го преплавија Тетово – градот во хаос

Исселениците го преплавија Тетово.Со нивното доаѓање метежот низ градот е хаотичен.Сообраќајот е пред колапс,во одредени периоди од денот, невозможно е да се помине со автомобил.Рестораните ... Прочитај повеќе