НАЈНОВИ ВЕСТИ

Пропаѓа ветувањето на премиерот Заев кон оризо-производителите?

Пропаѓа ветувањето на премиерот Заев кон оризо-производителите?

Дали предизборно се тактизира со оризопроизводителите од Кочанскиот регион?  Ваквото прашање се наметна откако на денешната  средба што се најавуваше за во Скопје, а ненадејно ... Прочитај повеќе

Проф. Даниловски: Скринингот во училиштата нема да даде резултат

Проф. Даниловски: Скринингот во училиштата нема да даде резултат

Надлежните се пофалија – докторите ги прекорија, ограничен скрининг во училиштата нема да ја покаже реалната слика на траснсмисија на корона вирусот помеѓу учениците. Професорот ... Прочитај повеќе

Зелената ДУИ изброната кампања ја “зачини” со пукотници

Зелената ДУИ изброната кампања ја “зачини” со пукотници

Зелената ДУИ се чини предвреме почна да слави.Вчера на отворањето на изборниот штаб на партијата  во Чаир,но и на митинг во тетовско Желино,се пукало со ... Прочитај повеќе

Без датум, со сменето име и со визи во ЕУ?!- Колку власта ја „доближи“ Македонија до Брисел?

Без датум, со сменето име и со визи во ЕУ?!- Колку власта ја „доближи“ Македонија до Брисел?

Мерсу, merci beaucoup мисје президент, thank you, благодарам, му порача Заев на Макрон. Само неколку месеци по благодарноста од Заев кон Макрон за поддршката на ... Прочитај повеќе

Изградба на хотел покрај Црн Дрим ја испразни реката?

Изградба на хотел покрај Црн Дрим ја испразни реката?

Веќе две недели водостојот на реката Црн Дрим во Струга е на минимум, од Електрани на Македонија велат дека намаленото ниво на Црн Дрим е ... Прочитај повеќе