НАЈНОВИ ВЕСТИ

Седум медали на “Чешка е – опен 2021” за натпреварувачите на Теквондо клуб од Охрид

Еден златен, три сребрени и три бронзени медали освоија натпреварувачите од текводо клубот ХВА РАНГ ИТФ Лескоец – Охрид на меѓународен турнир.Викендов  27.03 /28.03 2021 ... Прочитај повеќе

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ОТВОРА PREMIUM PHYSICAL THERAPY & SPORT CENTER – ИНТЕГРИРАНА ПРИКАЗНА ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ОТВОРА PREMIUM PHYSICAL THERAPY & SPORT CENTER – ИНТЕГРИРАНА ПРИКАЗНА ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ

Распространет на површина од 1.130 метри квадрати опремен со  современи ординации и апарати за физикална терапија, фитнес-сала со најмодерни справи, сали за аеробик, пилатес, јога, ... Прочитај повеќе

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ОТВОРА PREMIUM PHYSICAL THERAPY & SPORT CENTER – ИНТЕГРИРАНА ПРИКАЗНА ЗА ЗДРАВ ЖИВОТ

Распространет на површина од 1.130 метри квадрати опремен со  современи ординации и апарати за физикална терапија, фитнес-сала со најмодерни справи, сали за аеробик, пилатес, јога, ... Прочитај повеќе

Почна вакцинацијата против ковид-19 на граѓани на возраст над 77 години

Почна вакцинацијата против ковид-19 на граѓани на возраст над 77 години

Пензионерот Сотир Колишевски од Скопје кој има 85 години е првиот човек кој ја прими првата доза на вакцината на АстраЗенека со што и почна ... Прочитај повеќе

28 годишна девојка хоспитализирана поради згрутчување на крвта по вакцинација со АстраЗенека

28 годишна девојка хоспитализирана поради згрутчување на крвта по вакцинација со АстраЗенека

28 годишна девојка добила тромботична реакција на крвта откако пред шест или седум дена во Србија ја примила првата доза од вакцината на „Астра Зенека“ ... Прочитај повеќе