ЦК на ВМРО-ДПМНЕ го избра Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар

Денеска при заседавањето на Централниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ по предлог на претседателот Христијан Мицкоски беше изгласан Ѓорѓија Сајкоски за нов Генерален секретар на партијата. Ѓорѓија ... Прочитај повеќе

Хаосот во здравството на виделина: Филипче ги разубедува медицинските сестри да не заминуваат

Со отказот што го дадоа трите медицински сестри проблемите во здравствениот систем испливаа на површина. Кога се најпотребни медицинските лица се принудени да заминуваат. Зорица ... Прочитај повеќе

194 нови случаи на Ковид-19, починаа двајца пациенти

Во последните 24 часа се направени 1697 тестирања, а регистрирани се 194 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 77-Куманово 9-Дебар 3-Штип 5-Прилеп 11-Тетово 16-Струга 3-Велес ... Прочитај повеќе

Во Охрид онлајн наставата ќе се одвива со пишани ливчиња и домашни во тетратки

На ден пред почетокот на учебната година,училиштата со ултиматум до родителите кои избраа нивните деца од прво до трето одделение наставата да ја следат со ... Прочитај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ на протест во сабота

Пратеникот Игор Јанушев на својата фејсбук страница најави нов протест на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за во сабота, во 18:30 часот. Овој протест, како што наведе Јанушев ... Прочитај повеќе