НАЈНОВИ ВЕСТИ

139 нови случаи на ковид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 1377 тестирања, а регистрирани се 139 нови случаи на ковид-19 во: - Скопје 36 - Куманово 11 - Дебар ... Прочитај повеќе

Златев за Алфа: Веднаш треба да ме притворат, ќе продолжам да објавувам документи од јавен интерес

Златев за Алфа: Веднаш треба да ме притворат, ќе продолжам да објавувам документи од јавен интерес

Ако кривичниот прогон против мене нема политичка позадина веднаш треба да одам во притвор, бидејќи ќе продолжам да објавувам документи од јавен интерес, вели пред ... Прочитај повеќе

Ценовен шок за граѓаните – струјата поскапува за 7,42%

Ценовен шок за граѓаните – струјата поскапува за 7,42%

Регулаторната комисија за енергетика потврди – струјата од август поскапува за 7,42%. Ако некое домаќинство плаќало за струја 1.500 денари месечно, сега сметката ќе му ... Прочитај повеќе

Ќе се отворат градинките, за училиштата ќе се знае следната недела

Ќе се отворат градинките, за училиштата ќе се знае следната недела

Градинките добија зелено светло за работа. Комисијата за заразни болести на денешниот состанок одлучи – предучилишните образовни институции ќе може да ги примат дечињата доколку ... Прочитај повеќе

Грција размислува да ги крене рампите за македонските државјани

Грција размислува да ги крене рампите за македонските државјани

Ќе дозволи ли Грција влез за македонските државјани? Извори од Владата за Алфа велат дека разговори на оваа тема со грчките власти имало и оти ... Прочитај повеќе