НАЈНОВИ ВЕСТИ

Инцидент: Двајца приведени по закани кон докторка во ГОБ „8-ми септември“

Инцидент се случил попладнево во Градската општа болница 8- ми септември, но за среќа нема повредени. 6 членови на семејство на почината пациентка од Ковид-19 ... Прочитај повеќе

Брнабиќ исвиркана во Нови Пазар

Здравствените работници од болницата во Нови Пазар се жалат дека немаат елементарни работи како топломери, апарати за притисок, како и тоа дека респираторите кои претседателот ... Прочитај повеќе

Проблеми на Ќафасан по отворањето на границата со Албанија

Проблеми на Ќафасан по отворањето на границата со Албанија

Со повторното отворање на границите без приложување на ПЦР тест, се зголемува ризикот од ширење на коронавирусот во Македонија. Само што се дигнала рампата на ... Прочитај повеќе

Македонија балкански рекордер по смртност од Ковид- 19

Македонија балкански рекордер по смртност од Ковид- 19

Македонија меѓу европските држави е во врвот со стапката на смрност од корона- вирусот, а во споредба со балканските држави е рекордер по бројот на ... Прочитај повеќе

Од врвот кон дното, како Македонија стана провинција за водење бизнис?!

Од врвот кон дното, како Македонија стана провинција за водење бизнис?!

Од врвот, паднавме на дното. Ако некогаш Македонија беше една од најдобрите земји за водење бизнис, сега земјава ја нема во рангирањата на рејтинг агенциите. ... Прочитај повеќе