Заев за Алфа: 20 дена не сум имал директен контакт со Зекири

Лидерот на СДСМ Зоран Заев последните 20-тина дена немал директни контакти со потпретседателот Мухамед Зекири кој објави дека е позитивен на Ковид-19. Заев вели дека ... Прочитај повеќе

Спасовски бара избори на 5 јули, ВМРО-ДПМНЕ: Нечовечки е да се бараат избори кога расте бројот на заразени и починати

Спасовски бара избори на 5 јули, ВМРО-ДПМНЕ: Нечовечки е да се бараат избори кога расте бројот на заразени и починати

До вчера како технички премиер,а денеска во улога на партиски носител во втората изборна единица Оливер Спасовски со ист став. Изборите треба да се одржат ... Прочитај повеќе

Министерката за одбрана ги разлути и србите, Вулин: Зошто Шекеринска не се слика и под кукаст крст?!

Министерката за одбрана ги разлути и србите, Вулин: Зошто Шекеринска не се слика и под кукаст крст?!

Шекеринска предизвика меѓународен скандал со фотографиите со обележја на УЧК на кои таа позира со кичевскиот градоначалник Фатмир Дехари.Нејзиниот српски колега Александар Вулин со остра ... Прочитај повеќе

Од крајот на следната недела граѓаните ќе можат да проверуваат дали ќе добијат ваучер за туризам

Од крајот на следната недела граѓаните ќе можат да проверуваат дали ќе добијат ваучер за туризам

Сто евра ваучер за домашните туристички дестинации плус платежна картичка од 50 евра ќе добијат сите вработени кои имаат примања до 15 илјади денари месечно ... Прочитај повеќе

Буџетските приходи во мај пониски за 24%, јавниот долг ќе достигне 60% од БДП

Буџетските приходи во мај пониски за 24%, јавниот долг ќе достигне 60% од БДП

Приходите во буџетот во мај биле пониски за 24%, даночните приходи се намалиле за 28 отсто, а најголем пад има кај ДДВ од 33%. Од ... Прочитај повеќе