Димитриевски најави кривична пријава против Директорката на ДЗСИ – Бухова

Димитриевски најави кривична пријава против Директорката на ДЗСИ – Бухова

Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски, се заканува со кривична пријава против Директорката на државниот здравствен инспекторат, Ирина Бухова. Ваквата најава доаѓа откако таа денеска на ... Прочитај повеќе

Николоски: На јавноста и стана јасно дека Заеви делат поткуп и мислат само на избори

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вели дека со случајот во Струмица со хуманитарните паките станува јасно дека Зоран Заев и неговото семејство делат поткуп. „Во ... Прочитај повеќе

Уставните судии молчеа за името, двојазичноста, ЈО- за платите експресно реагираа

Уставните судии молчеа за името, двојазичноста, ЈО- за платите експресно реагираа

Иницијативи со години се чуваат во фиока, но кога дојде на ред кратењето на нивните плати, уставните судии експресно отворија постапка. Долг период Уставниот суд ... Прочитај повеќе

Хуманитарните пакети од семејството Заев се делеле во полициски час, полицијата влезе во магацинот

Хуманитарните пакети од семејството Заев се делеле во полициски час, полицијата влезе во магацинот

Синоќа во Струмица во полициски час се делеле донациите од семејството Заеви. 11 лица со поголем број пакети со непозната содржина биле затекнати вчера вечер ... Прочитај повеќе

Докторката од Куманово која се бореше со корона и заболе, сега и одбиваат од плата и плаќа лекување

Докторката од Куманово која се бореше со корона и заболе, сега и одбиваат од плата и плаќа лекување

Наместо заштита од институциите, докторка заразена од корона вирусот разочарана од системот. Лекарката од кумановската болница, Гордана Николиќ, која беше една од првите здравствени работници ... Прочитај повеќе