ОДЛОЖЕН МЕДИУМСКИОТ МРАК-КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ И ВЛАДАТА ЌЕ БАРААТ РЕШЕНИЕ ЗА ПРОБЛЕМОТ

ОДЛОЖЕН МЕДИУМСКИОТ МРАК-КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ И ВЛАДАТА ЌЕ БАРААТ РЕШЕНИЕ ЗА ПРОБЛЕМОТ

Одложен најавениот прекин за реемитување на домашните и странските ТВ канали. Прекинот беше најавен за 2 март на полноќ е  со исклучок на каналите на ... Прочитај повеќе

Заев се правда дека било грешка поставувањето двојазични табли, ќе има ли одговорност?!

Заев се правда дека било грешка поставувањето двојазични табли, ќе има ли одговорност?!

Ќе има ли одговорност за поставување на двојазичните табли во градовите каде нема што согласно законот за јазици нема 20% Албанци. Лидерот на СДСМ Зоран ... Прочитај повеќе

Тензии на грчко турската граница- Бегалците тргнаа кон Европа

Тензии на грчко турската граница- Бегалците тргнаа кон Европа

Бран мигранти се поблиску до македонската граница, околу 18 000 бегалици кои моментално се наоѓаат на грчко турската граница тргнаа на пат кон Европа. Тензијата ... Прочитај повеќе

Филипче – Нема нов заболен од Корона вирус во земјава, мерките остануваат на сила

Филипче – Нема нов заболен од Корона вирус во земјава, мерките остануваат на сила

Нема нов заболен од Корона вирус во Македонија, тврдат здравствените власти. Резултатите од тестирањата на тројца пациенти, меѓу кои и на жена која утрово се ... Прочитај повеќе

Mинистерката Апостолска ја демантира Алфа за странските инвестиции на нејзината Влада во Прилеп, Алфа јавно ја кани да каже кои се

Министерката за странски инвестиции Зорица Апостолска реагираше до телевизија Алфа за прилог објавен пред неколку дена односно на 26 овој месец, а се однесува на ... Прочитај повеќе