НАЈНОВИ ВЕСТИ

Граѓанските организации побараа итно да се стави крај на увозот на отровен отпад за горење

Граѓанските организации побараа итно да се стави крај на увозот на отровен отпад за горење

Да се стави крај на увозот на отровен отпад за горење, побараа граѓанските организации на денешниот протест пред Собранието, организиран од здружението „Петоци за иднината“. ... Прочитај повеќе

Модна ревија во судница: И Јанева има „Луј Витон“, кај Боки 13 и Зоки Кичеец пронајдено оружје

Модна ревија во судница: И Јанева има „Луј Витон“, кај Боки 13 и Зоки Кичеец пронајдено оружје

Торба Луј Витон влезе во судница за случајот „Рекет“, но не онаа на Боки 13, оваа била пронајдена во домот на второобвинетата Катица Јанева. Втор ... Прочитај повеќе

Тензија меѓу работодавачите и синдикатите- Мизрахи уверува проблемите може да се надминат

Тензија меѓу работодавачите и синдикатите- Мизрахи уверува проблемите може да се надминат

Работодавачите контра предлогот на вицепремиерката Мила Царовска.. Сметаат дека недела не треба да биде прогласен за неработен ден туку да остане сегашното решение со кое ... Прочитај повеќе

Нема договор за законот за јавно обвинителство

Нема договор за законот за јавно обвинителство

  Нема договор за законот за јавно обвинителство по средбата на работните групи на политичките партии и министерката за правда Десковска. Опозицијата обвинува дека власта ... Прочитај повеќе

Иако отвори предмет Антикорупциска сега не знае дали ќе постапува за Рашковски

Иако отвори предмет Антикорупциска сега не знае дали ќе постапува за Рашковски

Антикорупционерите не знаат дали ќе постапуваат за предметот со Драги Рашковски, односно за јавната набавка за инсталација на АТМ системот за управување со воздушниот сообраќај, ... Прочитај повеќе