Теодосиќ повторно потврди каков е кошаркарски виртуоз (ВИДЕО)

Теодосиќ повторно потврди каков е кошаркарски виртуоз (ВИДЕО)

Српскиот репрезентативец, Милош Теодосиќ ова лето на голема врата се врати во Европската кошарка и тоа во италјнаскиот гигант Виртус Болоња. Популарниот Тео веќе на ... Прочитај повеќе

Мамузиќ: Пред нас дефинитивно е најголемиот предизвик во досегашниот дел од сезоната

За да ја продолжат победничката низа во АБА 2 лигата, кошаркарите на МЗТ Скопје мора сериозно да го сфатат утрешниот предизвик против Рогашка во АБА ... Прочитај повеќе

Mанасков со еден гол во убедливата победа на Веспрем над Порто

Ракометарите на Веспрем славеа убедливо над Портос со 38-28 во рамки на Лигата на шампиони. Оваа победа за унгарскиот првак доаѓа во вистински момент за ... Прочитај повеќе

Грешките на непрепознатливиот Вардар и прецизноста на Кил (ВИДЕО)

Европскиот ракометен првак, Вардар вчеравечер во „Јане Сандански“ го претрпе првиот пораз оваа сезона во Лигата на шампионите. Црвено-црните одиграа две различни полувремиња а во ... Прочитај повеќе

Роналдо стана само шестиот играч со 700 постигнати погодоци (ВИДЕО)

Роналдо и покрај поразот од Украина вечерва, мечот во Киев ќе му остане во добро сеќавање. Имено популарниот ЦР7 го постигна 700 погодок во кариерата ... Прочитај повеќе