Убиство во Драчево, осомничениот уапсен

Дваесетгодишен скопјанец доцна попладнево е приведен во полициската станица Драчево под сомнение дека ја убил сопствената баба во семејниот дом, а потоа сам и се предал на полицијата.

Неофицијално, осомничениот бил со нарушено психичко здравје.