162 сакционирани возачи во Општина Аеродром

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (01.12.2020) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Општина Аеродром изречени се вкупно 162 мерки од кои 18 за возење без возачка дозвола, 16 за нерегистрирани возила, 14 за некористење на сигурносен појас, 26 за користење на мобилен телефон, 6 мерки за неносење маска …

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста