12-годишно девојче од Пробиштип било каснато од куче скитник

На 14.08.2020 околу 22.25 часот во Полициската станица Пробиштип било пријавено дека на ул.„Јаким Стојковски“ во Пробиштип, 12-годишно девојче било каснато од куче скитник.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста