11.7 C
Скопје
25.05.2019
Почетна Здравје ФОТО: Детална временска прогноза за ноември- Еве што нѐ очекува…

ФОТО: Детална временска прогноза за ноември- Еве што нѐ очекува…

Уште неколку дена остануваат од месец октомври, и да навлеземе во претпоследниот месец во годината. Месец октомври беше доста топол, вистински есенски месец. Но, метеoролозите не го предвидуваат истото и за месец ноември.

Иако првиот ноемвриски ден ќе започне со висока температура и сонце, веќе од наредните денови се очекуваат значително пониски дневни, но и утрински температури.

Речиси цел месец ноември ќе има минимални, минисни температури, а дневната нема да достигне над 10 степени. Во овој месец се очекува и снег.

Аccuweather ја објавува временската прогноза за цел месец ноември:

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ВЕСТИ

Мицкоски до пратениците кои гласаа ЗА: Ме изневеривте, ја свиткавте кичмата (ВИДЕО)

ВЕСТИ

„Никој нема да ви го скрши духот, Македонијо, напред!“

ВЕСТИ

„ВМРО-ДПМНЕ е единствената политичка опција која има и сила, знаење, мотивација и човечки потенцијал да им стави крај на неправдите и на неуспехот на нашата татковина“

ВЕСТИ

Мицкоски: Го менуваат името затоа што тоа им е единствената политичка инвестиција која веруваат дека ќе ги спаси нивните политички кариери

ВЕСТИ

Мицкоски: Некој ќе рече се е готово, се пропадна, јас ќе речам ништо не е готово, откажувањето не е опција

ВЕСТИ

Мицкоски: ВМРО е секој Македонец и тоа не е ексклузивно право на одредени луѓе, тоа му припаѓа на секој родољуб кој ја сака и почитува својата земја

ВЕСТИ

ВО ЖИВО: ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на македонската револуционерна борба