УХМР најавува поројни дождови, од наредната недела повторно високи температури

Почнувајќи од вечерва, како и утре на пладне Македонија ја очекуваа променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Од петок се очекува стабилно време, а температурите ќе постепено ќе растат. Од наредната недела повторно високи температури.

Advertisements