Уапсен поранешниот претседател на Собранието Велјановски

Поранешниот претседател на Собранието доцна попладнево е уапсен со наредба на Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал, под сомнеж за наводна вмешаност во собраниските настани од 27 април.

Според неофицијални информации осомничен е и поранешниот министер Спиро Ристовски.