На граничниот премин “Долно Блаце“ уапсено лице од Албанија

На 28.08.2020 во 21,40 часот на граничниот премин “Долно Блаце“, на влез во Република Македонија, по извршени гранични проверки констатирано било дека Г.А.(33) од Р.Албанија, евидира во оперативните евиденции со мерка „апси“ по барање на Интерпол од Р.Албанија.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Скопје за понатамошна постапка .

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста