Уапсени тројца Македонци кои биле дел од ИСИС

Уапсени се тројца македонски државјани кои во 2014 година се бореле на боиштата во Сирија како дел од ИСИС. По меѓународна потерница ,во заедничка полициска акција спроведена на територијата на Франција и Македонија, МВР ги привело лицата и против нив се поднесени кривични пријави.

КАТЕГОРИИ
Споделете ja веста