НАЈНОВИ ВЕСТИ

Тројца убиени, исто толку ранети во Нотингем

Најмалку тројца мртви, и неколку повредениво Нотингем, кога, маж со комбе газел луѓе во центарот на овој британски град. Полицијата соопшти, дека нешто по четири часот утрото добила пријава за загинати луѓе на улица. По пристигнувањето пронашле две мртви лица. Потоа добиле дојава дека комбе удрило во други три лица во блиската улица а потоа, уште една пријава за починат човек, исто така на улица. Началничката на тамошната полиција изјави дека се работи за страшен инцидент, во кој се одземени три животи. 31-но годишен маж е уапсен  поради сомнение дека ги извршил убиствата.