});

Тројца војници од НАТО загинаа во Авганистан

Тројца војници од НАТО се убиени во самоубиствен напад во источен Авганистан, соопшти Алијансата.

Еден американски војник и двајца авганистански војници се ранети во инцидентот.
Во соопштението не е прецизирано за местото на нападот и за националноста на војниците.