ТАЖНА ВЕСТ: Почина една од најголемите легенди на југословенскиот фудбал

Легендарниот фудбалер на Ѕвезда Драгослав Шекуларац почина денеска во Белград на 82 години.

Тој беше еден од најдобрите играчи во историјата на југословенскиот фудбал.

Беше член на фудбалската репрезентација на Југославија, за која одигра 41 утакмица и постигна шест голови.

Инаку Драгослав е роден во Штип, а се школуваше во Белград.