Стоилковски: ДУИ и СДСМ формираа антиевропски фронт во одбрана на криминалот

Наместо брифинзи добро ќе беше Ковачевски да се појави во јавноста на дебата со Христијан Мицкоски и да одговори на сите прашања од интерес на јавноста, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Опозицијата обвинува дека премиерот упорно се крие зад камерите додека со ДУИ формираат антиевропски фронт во одбрана на криминалот.Advertisements